Wspomnienie #5: Na Pół Etatu „Materiał Promocyjny” (2008)

Są pewne niekwestionowane klasyki polskiego podziemia: „Najebawszy” Smarka, „Obskurw King” Zkibwoya, „Następny Level”, „Naturalnie” Te-Trisa, „Gorączka W Parku Igieł” Jimsona i tak dalej. Grono takich pozycji jest zresztą bardzo szerokie i to nie powinno dziwić – z gustami jest tak samo jak z dupami.

Obiektywnie drugi krążek tria: DJ A n-tek, Feelhip i Quiz to nie klasyk (prędzej pierwszy z „Materiałów”, ale też nie bardzo). A jednak znaczy dla mnie mniej więcej tyle, co polska klasyka. Drugi „Materiał” spod szyldu NPE to klimatyczna podróż po warszawskich blokach i ulicach, niebędących jednak pokazanymi hardkorowo, a z wielką zwiewnością, na zasadzie wspomnień. To także kawał emocjonalnego nawijania o miłości i ogólnie relacjach w specyficzny – piękny zresztą – sposób. Już wtedy można było wyczuć, jak ogromnym talentem do tworzenia nastrojowych, samplowanych kompozycji dysponuje autor późniejszego „Materiału Producenckiego”, czyli Quiz. Jednym z najciekawszych utworów jest „Zostaję tu” z nieśmiertelnymi, jak się wydaje, linijkami takimi jak ta: „Jestem z kraju, w którym PiS nie oznacza pokoju/W którym co cztery lata klniesz, idąc do wyborów„.

Na Pół Etatu „Materiał Promocyjny”
Nielegal 2008
Szczególnie Posłuchaj.se: „Kokaina”, „Zostaję tu”, „Miejski wajb”.
Dyletancka ocena: piątka z minusem – za klimat, który nigdy się nie nudzi i słaby rapping.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s