Wspomnienie #9: Jotas/Kes-a/DJ Pstyk „Brutalny Faul Z Tyłu Na Nogi EP” (2010)

Przed napisaniem tego wspomnienia postanowiłem upewnić się, czy aby Jotas nie ma większej ilości słuchaczy swojego materiału na Last.fm niż mój blog zdeklarowanych czytelników na Facebooku (a mam całe 44 osoby – pozdro dla Mikołaja, który jest jak na razie ostatnim lajkerem). Okazało się, że owszem – ma on jakichś 350 entuzjastów więcej niż MN, ale… co z tego?

Właśnie, jeszcze raz: co z tego? Patrząc na niecałe pół tysiąca ludzi, jakie znają „BFZTNN” zaczyna mi się robić „płaskie czoło” (pozdro Patryk!). Przecież EP-ka tego kolabo była jedną z ciekawszych w tamtym roku… W tej sytuacji dziewiąta odsłona „Wspomnień” winna być słodkich pierdem o podziemnej doskonałości tercetu MC/Producent/DJ, by nabić im chociaż kilku słuchaczy.

Powiedziałem: ciekawszych. Nie najciekawszych, bo coś tam bym lepszego wysupłał z tamtego roku. Pomimo tego powinniście sprawdzić Jotasa. Follow-up’uje na kilogramy, bo dobrze odnajduje się w takiej koncepcji. Nawija z jajem – bo tak już ma. Jego głos jest wysoki – bo sam tego nie zmieni, dzięki czemu brzmi charakterystycznie. Do tego najął choćby Gersona, Procenta i Wergawera, by towarzyszyli mu na majku. Każdy z dziesięciu kawałków kończy się pozdrowieniami od raperów – jeden nawet od tego, który jest tak podziemny, że aż mainstreamowy pełną gębą (Małpa). A tak w ogóle to mamy wakacje do cholery! Letniak goni tu letniaka w konwencji wspominek dotyczących dzieciństwa i alkoholowych tripów. Cytując klasyka: la vida loca.

Jotas/Kes-a/DJ Pstyk „Brutalny Faul Z Tyłu Na Nogi”
Nielegal 2010
Szczególnie Posłuchaj.se: „Na Siatkówce”, „Szamsong”, „Całkiem Luźna Opowieść”.
Dyletancka ocena: niech będzie, że trójca z plusem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s